
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.177 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 5.33 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 3.43 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | 1-Channel (Mono) |
| Bandwidth | 100 kHz |
| Operating Supply Voltage | 18 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 8.3 W |
| Max Supply Voltage | 22 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Power Dissipation | 8.3 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input Bias Current | 100 nA |
| Quiescent Current | 25 mA |
| Supply Type | Single |
| Gain | 34 dB |
| Output Power | 2.5 W |
| Voltage Gain | 33.98 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 38 dB |
| Max Output Power | 2.5 W |
| Load Impedance | 8 Ω |
Stock: 64
Distributors
pcbx
Unit Price$1.55069
Ext.Price$1.55069
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.55069 | $1.55069 |
| 10 | $1.29821 | $12.98210 |
| 25 | $1.14221 | $28.55525 |
| 50 | $1.06369 | $53.18450 |
| 100 | $0.99056 | $99.05600 |
| 300 | $0.95309 | $285.92700 |
| 500 | $0.91704 | $458.52000 |
| 1000 | $0.88551 | $885.51000 |
